1. خانه
  2. دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
  3. تحلیل بازار مسکن تابستان 1402 از زبان دکتر میثم مداح

تحلیل بازار مسکن تابستان 1402 از زبان دکتر میثم مداح

نقاط خوب تهران برای خریداران مسکن

در تحلیل بازار مسکن تابستان 1402 ، خرید آپارتمان در مرکز شهر تهران ، بویژه مناطق 10 ، 11 و جنوب منطقه 6 و جنوب منطقه 2 از جمله عبارت‌های پرجستجو در بازار مسکن پایتخت به‌حساب می‌آیند. جستجوگران اینترنتی در عین حال به محدوده دریاچه چیتگر علاقه نشان می‌دهند و البته به اسلامشهر، مرزداران، تهرانسر و تهرانپارس غربی در محدوده جغرافیایی خود شهر تهران چشم دوخته‌ اند. واوان، پرند، پردیس و شهر قدس از دیگر نقاط خوب بازار مسکن پایتخت به‌ حساب می‌ آیند.

قیمت مسکن در جنوب شرق تهران به‌ شکلی است که هنوز می‌توان با نقدینگی ۵۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان صاحب خانه شد. افسریه، مسعودیه، مشیریه، شهرک کاروان و شهر‌های قیامدشت، پاکدشت، ورامین و قرچک از جمله شهر‌هایی هستند که در این بازه قیمت توسط خریداران جستجو می‌شوند. در محدوده جغرافیایی پایتخت نقاطی مانند بریانک، جیحون، سلسبیل، نواب، جی، آذربایجان، هاشمی، مرتضوی و هفت‌چنار، نظام‌آباد و سبلان در مرکز تهران، یافت‌آباد، شادآباد، جوادیه، فلاح و خلیج فارس در جنوب غرب احتمالا به‌ خاطر وجود واحد‌های کوچک متراژ با ارزش کمتر از دو میلیارد تومان محبوبیت بیشتری خواهند داشت. به‌هرحال به‌ دلیل فاصله ایجاد شده بین قیمت مسکن و توان مصرف‌کننده ، متقاضیان به واحد‌های کوچک متراژ تمایل پیدا می‌کنند. قطعا بخشی از فعالان حوزه ساخت و ساز نیز همین فرمول را درپیش خواهند گرفت.

نکات مهم سرمایه گذاری در مسکن تهران >>>>

در تحلیل بازار مسکن تابستان 1402 قیمت مسکن چقدر بالا می‌رود؟

نرخ ارز و نرخ تورم عواملی هستند که به‌طور سنتی روی بازار مسکن تاثیر می‌گذارند. امسال هر دو عامل توان خود را از قبل صرف کرده‌اند و فعلا نا و نفس ندارند. سال گذشته تورم عمومی سالانه ۴۷ درصد، تورم نقطه به نقطه۵۳ درصد و تورم مسکن در تهران ۶۶ درصد بود؛ بنابراین قیمت مسکن در پایتخت همین حالا هم ۱۳ درصد بالاتر از میانگین سایر کالا‌ها است. از طرف دیگر با توجه به اینکه توان طرف تقاضا در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و عمده واحد‌های عرضه شده برای فروش در بازار مسکن شهر تهران را آپارتمان‌های متراژ بالا تشکیل می‌دهد، رشد بیشتر مسکن محتمل به‌ نظر نمی‌رسد. فعالان بازار مسکن از رشد ۲۷ درصدی دستمزد‌ها به‌عنوان کد رمز بعدی بازار مسکن در سال جدید یاد می‌کنند و می‌گویند این عامل قادر خواهد بود اجاره‌ بها را نهایتا تا ۳۰ درصد بالا ببرد. رشد قیمت مسکن، در بهترین حالت همپای همین عدد به‌ پیش خواهد رفت.

آموزش جامع خرید و فروش ملک >>>>

توئیت های دکتر میثم مداح فعال اقتصادی حوزه ساخت و ساز مسکن و مدیر دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس نیز نوید از رشد بازار مسکن در آینده نزدیک دارد. که عواملی همچون رشد قیمت مصالح ساختمانی ، رشد نرخ دستمزد و تورم سالیانه مسکن را می توان از مهمترین عوامل این رشد برشمرد.

تحلیل-بازار-ملک-دکتر-میثم-مداح-مدیر-دپارتمان-مشاوران-املاک-اسپرلوس
تحلیل-بازار-مسکن-دکتر-میثم-مداح-مدیر-دپارتمان-مشاوران-املاک-اسپرلوس
تحلیل-بازار-مسکن-دکتر-میثم-مداح-مدیریت-دپارتمان-مشاوران-املاک-اسپرلوس
تحلیل-بازار-ساخت-ساختمان-دکتر-میثم-مداح-مدیر-دپارتمان-مشاوران-املاک-اسپرلوس
,
نوشته قبلی
انتصاب مدیر داخلی دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
نوشته بعدی
پرسنل دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست