1. خانه
  2. ساختمان
  3. طراحی سازه بتنی

طراحی سازه بتنی

طراحی-سازه-بتنی
سازه بتنی به دلیل مزایای ویژه ، امروزه مورد توجه بسیاری از ساختمان سازان است. ازجمله مهمترین مزیت­ های آن می توان به هزینه کمتر اجرای اسکلت، عدم نیاز به نیروی کار متخصص و سهولت اجرا نسبت به سازه‌ فولادی اشاره کرد. در چند سال گذشته ، آیین‌ نامه‌ طراحی سازه‌های بتنی همچون مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران و آیین‌ نامه بتن کشور آمریکا (ACI) با تغییراتی همراه بوده‌ است. تمامی تغییرات به جهت بهبود رفتار سازه‌ بتنی در هنگام زلزله است.
یک ساختمان بتنی از المان‌های مختلفی همچون سقف (دیافراگم)، تیر، ستون، دیوارهای برشی و حائل تشکیل شده است. طراحی و جزئیات آرماتور گذاری هر یک از این المان‌ها باید کاملاً مطابق ضوابط آیین‌ نامه‌ ها باشند. بنابراین دانش مهندسی و بروز بودن از مهم‌ترین عوامل برای طراحی دقیق، بهینه و منطبق بر ضوابط است.
شرکت ساختمانی اسپرلوس با در اختیار داشتن افراد متخصص و باتجربه، توانایی طراحی سازه‌های بتنی با هر نوع سیستم سازه‌ای را دارا است.ما با دارا بودن دانش مهندسی با سطح کیفی بالا توانسته ایم در بیش از 20 پروژه را طراحی و رضایت مشتریان را جلب نماییم. مسلماً بدون داشتن دانش مهندسی و تسلط بر روی روابط و ضوابط همچنین دستاوردی میسر نبوده است.
شرکت ساختمانی اسپرلوس  با تکیه‌ بر دانش فنی و مهندسی درزمینه مهندسی سازه و زلزله قادر به طراحی سازه‌های بتنی از کوتاه مرتبه تا بلندمرتبه می باشد و با داشتن افراد متخصص درزمینه مهندسی عمران ، امکان طراحی کاملاً فنی ، بهینه و دقیق ساختمان‌ها را داریم. ازجمله خدمات ما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  1. ارائه مشاوره دقیق در مورد ساختمان شما به لحاظ انتخاب نوع سقف، جانمایی ستون‌ها و دیوارهای برشی، افزایش یا کاهش ستون‌ها و … به جهت دستیابی به یک سازه کاملاً مهندسی و بهینه
  2. ارائه طرح‌های توجیهی به جهت شناخت کارفرمایان محترم از نوع سازه و هزینه‌های تقریبی آن
  3. ارائه طرح فاز اول به‌ صورت کامل ، دقیق و جامع
  4. ارائه طرح فاز دوم به همراه دفترچه محاسبات، نقشه‌های اجرایی و فایل‌های محاسباتی
  5. طراحی دقیق دیافراگم‌ ها (سقف‌ها) برای انتقال صحیح نیروی زلزله از سقف به تیر، ستون و دیوارهای برشی
  6. امکان نظارت عالیه بر روی پروژه‌ های طراحی شده به جهت اجرای دقیق سازه منطبق بر نقشه‌های اجرایی
نوشته قبلی
سرمایه گذاری در مسکن
نوشته بعدی
سرمایه گذاری در ساخت و ساز مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست