کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری

قیمت-کاغذ-دیواری

علت تفاوت قیمت کاغذ دیواری چیست ؟

یکی از فاکتورهای مهم در خرید کاغذ دیواری، قیمت کاغذ دیواری ارزان میباشد.حتما برای شما هم سوال شده است.که علت تفاوت قیمت کاغذ دیواری چیست؟ما در این مطلب سعی داریم به شما آموزش دهیم.تا علت این تفاوت قیمت را درک نماییم.در ضمن در خصوص قیمت کاغذ دیواری ضد آب و قیمت کاغذ دیواری نانو ون نیز توضیخاتی را برای شما ارائه نموده ایم.

گرماژ کاغذ دیواری

اولین ویژگی موثر در قیمت،گرماژ کاغذ دیواری است.گرماژ یعنی میزان وزن کاغذ دیواری در هر مترمربع که واضح است هر چه این گرماژ افزایش یابد،کاغذ دیواری مقاومت بیشتری خواهد داشت و قیمت آن نیز افزایش میابد.البته این همه ماجرا نیست.تکنولوژی های جدید ساخت کاغذ دیواری،وزن کمتر و مقاومت بیشتر را دارا میباشند.از آیتم های دیگر افزایش قیمت کاغذ دیواری همین تکنولوژی ساخت میباشد.

قابلیت های کاغذ دیواری

دومین ویژگی موثر در قیمت،قابلیت های کاغذ دیواری است.این قابلیت ها اعم از میزان قابلیت شستشو،میزان مقاومت در برابر نور،میزان مقاومت در برابر ضربات احتمالی،قابلیت جابجایی،آنتی استاتیک،ضد حساسیت و… میباشد.

طرح کاغذ دیواری

سومین ویژگی موثر در قیمت،برند کاغذ دیواری،طراحی،کشور سازنده و سال ساخت آن میباشد که همچون هر محصول دیگری اثر به سزایی در قیمت این کالا دارد.امروزه بزرگترین برندهای مطرح دنیای دکوراسیون داخلی،اقدام به تولید کاغذ دیواری نموده اند.و گاهی فقط بدلیل دارا بودن یک نشان تجاری قیمت این محصول چندین برابر میشود.

قیمت کاغذ دیواری از نظر گرماژ

گرماژ به معنی مقدار وزن کاغذدیواری در هر مترمربع میباشد.قیمت کاغذ دیواری ارزان رابطه مستقیم با گرماژ پایین کاغذدیواری دارد.هر چه گرماژ کمتر باشد،یعنی کاغذ دیواری سبک تر باشد.قیمت کاغذ دیواری ارزان تر است.و بر عکس هر چه گرماژ بالاتر باشد.کاغذ دیواری مقاومت تر و سنگین تر است و قیمت بالاتری دارد.البته این امر در قیمت کاغذ دیواری نانو ون صدق نمیکند.زیرا تکنولوژی بالای ساخت باعث شده تا وزن کمتر مقاومت بالاتر را به همراه داشته باشد.

گاهی گرماژ بالاتر یعنی روکش وینیل ضخیم تر میتواند مقاومت بیشتر در برابر آب و رطوبت را همراه داشته باشد.پس در نتیجه قیمت کاغذ دیواری ضد آب بیشتر است.

در بخش زیر چند نمونه کاغذ دیواری با گرماژ های مختلف و قیمت های متفاوت را برای آشنایی بیشتر شما قرار داده ایم.البته با ما همراه باشید تا در ادامه آیتم های موثر دیگر در قیمت را بررسی نماییم.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

توجه داشته باشید که طرح های معمول کاغذ دیواری اعم از داماسک،گلدار،پتینه،ساده،سه بعدی و… هیچ تاثیری بر قیمت کاغذ دیواری ندارد.قیمت کاغذ دیواری سه بعدی نیز مانند دیگر کاغذ دیواری ها است.طرح تاثیری بر قیمت ندارد.اما سال ساخت و طراحی جدید مطمئنا در افزایش قیمت موثر است.واضح است طرح های قدیمی تر ارزان تر هستند.قیمت کاغذ دیواری ضد آب یا قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو نیز قطعا در افزایش قیمت موثر است.

قیمت کاغذ دیواری ارزان

برند کاغذ دیواری ، طراحی ، کشور سازنده و سال تولید کاغذ دیواری در قیمت آن بسیار موثر است.حال قطعا کاغذ دیواری تولید شده در چند سال قبل بخاطر طراحی قدیمی تر و عدم توان فروش محصول در سنوات گذشته،قیمت پایین تری دارد و قیمت کاغذ دیواری ارزان گاهی تا یک سوم قیمت محصول روز پایین تر می آید.

کاغذ دیواری ارزان

در نتیجه قیمت کاغذ دیواری ارزان به این دلیل پایین میباشد که این طرح در سالهای گذشته مورد استقبال واقع نشده،فروش نرفته و حال به قیمت ناچیز در معرض حراج قرار میگیرد.گاهی ممکن هست کیفیت بالایی هم داشته باشد.ولی لزوما اینطور نبوده و به یک دلیل خاص (بطور مثال طرح کاغذ دیواری)در سال تولیدش فروش موفقی نداشته است.

قیمت کاغذ دیواری جدید بالاتر از کاغذ دیواری قدیمی است و این تقریبا در تمامی محصولات مشترک است.

قیمت کاغذ دیواری ضد آب

مهمترین قابلیت کاغذ دیواری میزان شستشوی آن است.قیمت کاغذ دیواری ضد آب بسته به میزان قابلیت شستشو که در پشت برگ کاغذ دیواری با یک،دو و سه خط آب نشان داده میشود.تعیین میگردد.قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو یا قیمت کاغذ دیواری ضد آب با فرچه و آب بالاتر از انواع دیگر میباشد.قابلیت های دیگر نیز اعم از میزان مقاومت در برابر نور،میزان مقاومت در برابر ضربات احتمالی،قابلیت جابجایی،آنتی استاتیک،ضد حساسیت و… از آیتم های افزایش قیمت کاغذ دیواری میباشند.

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

شما با مراجعه به صفحه کاغذ دیواری چیست؟ میتوانید با این قابلیت ها بیشتر آشنا شوید و با شناخت دقیق از این ویژگی ها خرید خود را انجام نمایید.ما در آن صفحه به تفضیل در خصوص قیمت کاغذ دیواری ضد آب توضیح داده ایم.در ضمن ابعاد رول کاغذ دیواری نیز از دیگر عوامل تفاوت قیمت است.که با مراجعه به صفحه هر رول کاغذ دیواری چند متر است.میتوانید در این مورد بیشتر بدانید.

قیمت کاغذ دیواری نانو ون

در تمامی محصولات و همینطور کاغذ دیواری تکنولوژی ساخت در قیمت موثر است.قیمت کاغذ دیواری نانو ون نیز بدلیل برتری تکنولوژی ساخت و کیفیت بالاتر،قیمت بالاتری دارد.شما برای خرید کاغذ دیواری نانو ون باید مبلغ بیشتری نسبت به کاغذ دیواری های پی وی سی وینیل پرداخت می کنید.قیمت کاغذ دیواری نانو ون بخاطر قابلیت های دیگر از جمله میزان شستشو بالا و مقاومت در برابر نور و قابلیت جابجایی و دیگر قابلیت هایی که ممکن هست در هر کاغذ دیواری متفاوت باشد،قیمت کاغذ دیواری نانو ون نیز متفاوت است.بطور مثال قابلیت عدم ایجاد دود خفه کننده در هنگام آتش سوزی یک قابلیت خاص و منحصر بفرد میباشد که فقط برخی از کاغذ دیواری های نانو ون آن را دارا میباشند.این قابلیت نیز در قیمت کاغذ دیواری نانو ون بسیار موثر است.

 

4/5 ( 3 نظر )

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *