کاغذ دیواری

روش کندن کاغذ دیواری

روش-کندن-کاغذ-دیواری

روش کندن کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوار

امروزه با توجه به وجود کاغذ دیواری های متنوع با کیفیت های متفاوت و طول عمر های مختلف ، ممکن هست شما بخواهید کاغذ دیواری قبلی خود را بکنید.در این مقاله بصورت کامل به شما آموزش می دهیم.این کار را چطور و چگونه انجام خودتان انجام دهید.این کار بسیار ساده است.فقط نیاز دارید کمی حوصله نمایید. روش کندن کاغذ دیواری را یاد بگیرید و سپس شروع کنید.اگر حوصله خواندن یک مطلب آموزشی را ندارید.در انتهای این نوشته برای شما یک ویدئو کوتاه آموزشی قرار دادیم.می توانید در کوتاه ترین زمان و بصورت خلاصه این کار را یاد بگیرید.در ضمن برای آموزش نصب کاغذ دیواری جدید نیز می توانید روی واژه آموزش کلیک نمایید.

هزینه کندن کاغذ دیواری توسط استادکار

اگر خودتان نمی خواهید این کار را انجام دهید.می توانید به راحتی با یک تماس ساده با تیم پشتیبانی ما می توانید علاوه بر مطلع شدن از قیمت به روز هزینه کندن کاغذ دیواری ، زمانی را هماهنگ کنید تا استادکار کاغذ دیواری برای کندن و یا نصب کاغذ دیواری در زمان معین از پیش تعیین شده برای خدمت رسانی به حضور برسد.لازم بذکر است این هزینه شامل ایاب و ذهاب ، کندن ، زیرسازی ، چسب و نصب خواهد بود.قبل از اجرا شما از میزان هزینه ها مطلع خواهید شد.سپس در صورت رضایت این کار توسط استادکار اجرا می گردد.

ابزار مورد نیاز کندن کاغذ دیواری

شما برای کندن کاغذ از روی دیوار ابتدا باید روی دیوار ها را خالی نمایید.تابلو ها ، ساعت دیواری و هر آنچه روی دیوار ها دارید را بردارید.سپس اشیای موجود در فضای خود را حداقل یک متر و نیم از دیوار فاصله دهید.این کار ممکن هست با کمی کثیف کاری همراه باشد.پس بهتر است روی زمین نیز پارچه ، پلاسیک یا سفره پهن نمایید.با چسب نواری می توانید پلاستیک ها را به قرنیز بچسبانید و از طرف دیگر روی کف زمین بچسبانید.اینطوری هیچ چیزی روی زمین نمیریزد.

 • چند تکه پارچه معمولی
 • چند تکه پارچه زبر
 • نوار چسب پهن یا چسب کاغذ
 • آب داغ
 • اسپری یا آبپاش
 • نردبان
 • کاردک
 • اسفنج
 • سطل آشغال
 • محلول نرم کننده

محلول کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

ابتدا سعی کنید با کاردک لبه های کاغذ دیواری را بلند کنید و بخشهایی را بکنید.سپس با اسپری آبپاش، آب داغ را روی دیوار اسپری کنید.حدود 10 الی 15 دقیقه صبر نمایید.بعضی از کاغذ دیواری ها پس از این مرحله براحتی از روی دیوار جدا میشوند.اما اگر باز هم براحتی کنده نمیشدند،باید از محلول آب داغ و محلول نرم کننده مخصوص استفاده نمایید.به همین ترتیب مجدد اسپری نمایید.صبر کنید و سپس از بالا به پایین اقدام به کندن رول های کاغذ دیواری نمایید.ما به زودی برای شما محلول کندن کاغذ دیواری را در سایت موجود خواهیم کرد.

کندن کاغذ دیواری با سرکه

شما میتوانید به جای استفاده از محلول مخصوص ، از سرکه استفاده نمایید.فقط کافیست کمی سرکه را با آب داغ مخلوط نمایید.روی دیوارهایی که بخش هایی از کاغذ دیواری آن را کنده اید، اسپری کنید.10 الی 15 دقیقه صبر نمایید.این امر باعث میشود، محلول آب و سرکه به زیر کاغذ دیواری ها نفوذ کند.سپس می توانید از بالا به پایین رول های کاغذ دیواری را بکشید و بکنید.توجه داشته باشید اگر خوب کنده نمیشدند،کمی سرکه اضافه کنید و مجدد اسپری نمایید.این کار را تا جایی ادامه دهید که به راحتی کنده شوند. کندن کاغذ دیواری با سرکه ماده مضر شیمیایی نداشته و بوی بدی تولید نمیکند.

دستگاه کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

همچون روش قبلی ابتدا باید روی سطح کاغذ دیواری سوراخ هایی ایجاد نمایید.میتوانید تکه هایی از کاغذ دیواری را جدا کنید.شما با این کار اجازه میدهید،بخاری که دستگاه تولید میکند به زیر کاغذ دیواری و بخشی که چسب خورده است،نفوذ نماید.پس از این کار که توسط دستگاه کندن کاغذ دیواری انجام میشود.کاغذ دیواری ها به راحتی از روی دیوار جدا میشوند.

توجه داشته باشید هنگامی که از دستگاه استفاده میکنید نیازی به استفاده از محلول کندن کاغذ دیواری یا کندن کاغذ دیواری با سرکه ندارید.فقط با آب این کار به خوبی انجام میشود.

این دستگاهها قیمت بالایی ندارند و بزودی در بخش ابزارها ما این دستگاهها را موجود میکنیم.اما برای کسانی که این شغل را دارند توصیه می شود خریداری نمایند.برای مصارف یکباره خانگی توجیه ندارد.

کندن کاغذ دیواری با بخارشو

اگر در منزلتان بخارشو دارید.میتوانید به راحتی همان کاری که در بالا با دستگاه کندن کاغذ دیواری ذکر شد.با دستگاه بخارشو انجام دهید.توجه داشته باشید کندن کاغذ دیواری با بخارشو میتواند بسیار راحت تر از کار یا اسپری کردن باشد.

در ضمن حتما توجه داشته باشید.در بخارشو از محلول کندن یا سرکه استفاده نکنید.فقط آب کافی است.میتوانید به راحتی از بخارشو برای این کار استفاده کنید.

نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری قبلی

اگر فضای مورد نظر شما کاغذ دیواری است.شما قصد دارید کاغذ دیواری جدیدی نصب نمایید.حتما باید کاغذ دیواری قدیمی را بکنید.سپس دیوار را تمیز نمایید.بعد زیرسازی را انجام دهید.سطح دیوار را صاف و صیقلی نمایید.در آخر می توانید کاغذ دیواری جدید را نصب نمایید.توجه داشته باشید به هیچ عنوان کاغذ دیواری جدید را روی کاغذ دیواری قدیمی نصب نکنید.این کار علاوه بر کوتاه کردن عمر کاغذ دیواری جدید شما در برخی موارد باعث می شود سایه ای از طرح یا رنگ زیرین در کاغذ دیواری جدید نمایان شود.این امر باعث میشود زیبایی دیوارهای شما از دست برود. پس نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری قبلی را هیچوقت انجام ندهید.

خرید کاغذ دیواری جدید

شما به راحتی با مراجعه به بزرگترین فروشگاه اینترنتی کاغذ دیواری در ایران میتوانید تنوع بینظیری از طرح و رنگ کاغذ دیواری را ببینید.هزاران طرح به روز کاغذ دیواری را ببینید و از بین آنها انتخاب کنید و درب منزل تحویل بگیرید.نگران نصب هم نباشید.پس از آنکه کاغذ دیواری را تحویل گرفتید با ما تماس بگیرید تا برای شما استادکار نصب را در زمانی که میخواهید اعزام کنیم.

در آخر بهترین روش کندن کاغذ دیواری چیست؟

ابتدا ابزار کندن کاغذ دیواری را مد نظر قرار دهید.اولین نکته مهم این است که چه ابزاری در دسترس شماست.با توجه به ابزاری که در دسترس دارید روش کندن کاغذ دیواری را انتخاب نمایید.اگر هیچ ابزاری ندارید و میخواهید این ابزار را خریداری نمایید.حتما به هزینه کندن کاغذ دیواری توجه کنید.گاهی خرید این ابزار بیش از هزینه ای است که استادکار برای ارائه خدمات دریافت میکند.پس از آنکه ابعاد اقتصادی کار را سنجیدید.راحتترین روش را انتخاب نمایید.

توصیه ما به شما این است که ایتدا با اسپری،دستگاه مخصوص یا بخارشو خوب کاغذ دیواری را مرطوب نمایید.توجه داشته باشید سوراخ هایی ایجاد کنید یا تکه هایی را با کاردک بکنید تا رطوبت به زیر کاغذ دیواری نفوذ نماید.سپس به راحتی می توانید کاغذ دیواری ها را بکنید.نکته مهم این است که کلید ها و پریزها را با چسب بپوشانید.احتیاط کنید آب یا بخار آب به داخل قطعات برقی نفوذ نکند زیرا باعث اتصالی نمودن و برق گرفتگی میشود.در آخر شما میتوانید با مراجعه به صفحه آموزش ، مقالات بسیاری را مطالعه نمایید.ویدئو های آموزشی بسیاری ببینید و هوشمندانه کار خود را شروع نمایید.

5/5

نوشته های مرتبط

2 نظر در “روش کندن کاغذ دیواری

 1. حسن گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که دادید خیلی کاربردی بود…

 2. رضا گفت:

  واقعا مفید بود ممنون از مطالب خوبتون اسپرلوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *