1. خانه
  2. ساختمان
  3. تعاونی مسکن
  4. تعاونی مسکن اسپرلوس

تعاونی مسکن اسپرلوس

شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس-تهران

درباره شرکت تعاونی ها بیشتر بدانید

تعاونی مسکن اسپرلوس همانند تمامی تعاونی ها یک نوع از تعاونی‌ های اقتصادی است که به منظور تامین مسکن برای اعضای آن تشکیل می‌شود. این نوع تعاونی با هدف ایجاد فضای مسکونی مناسب برای اعضای خود، با همکاری و تلاش مشترک اعضا، به وجود می‌آید.

تعاونی مسکن در بسیاری از کشورها، به عنوان یک راه حل موثر برای کاهش هزینه‌های ساخت و سازاست. تامین مسکن با کیفیت بالا و تضمین حقوق مالکیت برای اعضای خود شناخته شده است. در این نوع تعاونی، اعضا با پرداخت سهام و وام‌های مختلف، به تأمین منابع مالی برای ساخت و ساز مسکن خود می‌پردازند.

به عنوان یک نوع تعاونی، تعاونی مسکن دارای قوانین و مقررات خاص خود است که برای حفظ حقوق و منافع اعضای آن تدوین شده‌اند. این مقررات شامل شرایط عضویت، نحوه پرداخت سهام و وام‌ها، نحوه تخصیص مسکن به اعضا و حقوق و تعهدات اعضا و مدیران تعاونی می‌شود.

به طور کلی، تعاونی مسکن یک راه حل موثر و کارآمد برای تأمین مسکن با کیفیت بالا و با هزینه مناسب برای اعضای خود است. با توجه به اینکه تعاونی مسکن دارای قوانین و مقررات خاص خود است، لذا اعضای آن باید قبل از عضویت در آن، با شرایط عضویت و حقوق و تعهدات خود آشنا شوند.

شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس
شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس

تاریخچه تعاونی های مسکن

تاریخچه تعاونی مسکن به قرن بیستم بازمی‌گردد، اما ایده تعاونی‌ها در قرن نوزدهم در اروپا شکل گرفت.تعاونی های مسکن شکل منحصر به فردی از مالکیت مسکن است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تعاونی مسکن نوعی از مسکن است که ساکنین آن به جای مالکیت واحدهای فردی خود، مالک سهام تعاونی هستند. این بدان معنی است که ساکنان در مورد نحوه اداره تعاونی نظر دارند و می توانند در فرآیندهای تصمیم گیری شرکت کنند.

تعاونی های مسکن را می توان در سرتاسر جهان یافت، اما آنها به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی محبوب هستند. در برخی کشورها مانند سوئد و دانمارک، تعاونی های مسکن بخش قابل توجهی از بازار مسکن را تشکیل می دهند.

 یکی دیگر از مزایای زندگی در تعاونی مسکن این است که می تواند مقرون به صرفه تر از سایر اشکال مالکیت خانه باشد. از آنجایی که ساکنان به جای مالکیت واحدهای منفرد، تنها مالک سهام تعاونی هستند، مجبور نیستند برای چیزهایی مانند مالیات  یا بهره وام مسکن بپردازند. این امر می‌تواند برای افرادی که درآمد پایین‌تری دارند، راحت‌ تر خانه  دار شوند.

بسیاری از مردم دریافتند که عضویت در یک تعاونی مسکن یک تجربه ارزشمند است. در واقع، برخی از تعاونی‌ها ده‌ها سال است که وجود دارند و تبدیل به جوامعی شده‌ اند که اعضای آن یکدیگر را می‌شناسند و از یکدیگر حمایت می‌کنند.

تاریخچه تعاونی مسکن در ایران

 در ایران نیز پس از انقلاب اسلامی ایران، تعاونی مسکن به عنوان یکی از راهکارهای حل مشکلات مسکن و جلوگیری از نابسامانی‌های مسکن شکل گرفت. اولین تعاونی مسکن در سال ۱۳۶۰ در شهر تهران تاسیس شد و پس از آن تعداد زیادی از تعاونی‌های مسکن در سراسر کشور تشکیل شدند. هدف اصلی تعاونی‌های مسکن در ایران، فراهم کردن مسکن با کیفیت و با قیمت مناسب برای اعضای خود و حل مشکل خانه دار شدن اعضا بوده است.

نمونه جامع یک تعاونی مسکن

یکی از نمونه‌های تعاونی موفق مسکن، تعاونی روستای روچدیل در کوئینز، نیویورک است. روستای روچدیل در دهه 1960 به عنوان راه حلی برای برون رفت از بحران مسکن در شهر نیویورک ساخته شد. این تعاونی برای ارائه مسکن ارزان قیمت برای خانواده های کم درآمد و متوسط ​​طراحی شده بود.

امروزه روستای روچدیل خانه بیش از 25000 نفر است و یکی از بزرگترین تعاونی های مسکن در جهان است. این تعاونی مدارس، مراکز خرید و مراکز اجتماعی خود را دارد که آن را به یک جامعه مستقل تبدیل کرده است.

نمونه دیگری از تعاونی های مسکن موفق خانه های ادغام شده در برانکس، نیویورک است. خانه های ادغام شده در دهه 1920 به عنوان بخشی از جنبشی برای ارائه مسکن ارزان قیمت برای خانواده های طبقه کارگر ساخته شد. امروزه این تعاونی بیش از 1500 خانواده را در خود جای داده است و به دلیل احساس قوی اجتماعی خود شناخته شده است.

 به طور کلی، تعاونی‌های مسکن روشی نوآورانه برای خانه دار شدن است که می‌تواند مزایای بسیاری را برای اعضاء فراهم نماید.امروزه بسیاری از مردم دریافته اند که تنها راه حل برای خانه دار شدن حضور در یک تعاونی است.همانطور که افرادی به روش های جایگزین برای خانه دار شدن علاقه مند هستند،به نظر می رسد که تعاونی های مسکن همچنان به محبوبیت بسیار بالایی دارند.
شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس-هلدینگ-اسپرلوس
شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس-هلدینگ-اسپرلوس

درباره شرکت تعاونی مسکن اسپرلوس

شرکت تعاونی مسکن اسپرلوس در تاریخ 1400/11/10 در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.براساس مفاد اساسنامه شرکتهای تعاونی ، موضوع فعالیت این مجموعه درخصوص تهیه زمین مسکونی ، ساخت ساختمان ، خانه و آپارتمان های مسکونی و واگذاری واحدهای مسکونی از یک مترمربع تا یک واحد مسکونی بصورت نقد یا اقساط به اعضاء تعاونی می باشد.

این تعاونی ، زیر نظر اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت می باشد.تعاونی مسکن اسپرلوس خود را موظف و متعهد می داند. شرایطی را فراهم نماید تا هر یک از اعضا با هر میزان سرمایه و هر میزان توانایی در پرداخت اقساط ماهیانه ، سه ماه یکبار ، شش ماه یکبار یا سالیانه بتوانند پس از طی مدت زمان مشخص خانه دار شوند. در ادامه مراحل زندگی خود آرامش و آسایش را تجربه نمایند.

حتی افرادی که آپارتمان شخصی دارند. نیز می توانند برای رشد و ارتقا خانه شخصی خود با تعاونی همکاری نمایند.تا بتوانند آپارتمان مسکونی خود را بزرگتر یا به موقعیت محلی بهتری تبدیل نمایند.فقط کافیست عزم و اراده خود را با پرسنل خدوم ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی نمایند.

اهداف شرکت تعاونی مسکن اسپرلوس

هدف ما خانه دار شدن شماست.تصمیم خانه دار شدن با شماست حتی با سرمایه های اندک و افزایش سرمایه های اندک ماهیانه، چند ماهه و سالانه بعد از طی چند سال و حضور در چند پروژه مختلف با رشد اثر مرکب سرمایتان می توانید صاحب خانه شوید.ما در تعاونی مسکن اسپرلوس به خانه دار شدن شما می اندیشیم.به ارتقا و رشد کیفیت زندگی شما می اندیشیم.تنها هدف تیم اسپرلوس جذب رضایت شما و معرفی ما به تمامی نیازمندان به خدمات ماست.

اهداف-شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس
اهداف-شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس

بطور کلی نیز اهداف شرکت های تعاونی مسکن عبارتند از:

1- فراهم کردن مسکن مناسب و باکیفیت برای اعضای تعاونی

2- افزایش سطح رفاه و زندگی بهتر اعضای تعاونی

3- ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق مختلف

4- تامین مالی و اعطای وام به اعضای تعاونی جهت ساخت و تهیه مسکن

5- ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان

6- بهبود شرایط مسکن و کاهش نابسامانی های مسکن در جامعه

7- توسعه فضای سبز و امکانات عمومی در نزدیکی محل سکونت

8- حفظ حقوق و منافع اعضای تعاونی در قبال تصمیمات و عملکرد شرکت

مزایای سرمایه گذاری در تعاونی اسپرلوس

  1. با سرمایه اندک می توان در پروژه ساخت وساز سرمایه گذاری نمود.
  2. سرمایه گذاری شما با تورم عمومی مسکن رشد کرده و از تورم عقب نمی مانید.
  3. از سود 80% ساخت و ساز ساختمان بهره مند می شوید.
  4. مسکن و ساخت وساز امن ترین و مطمئن ترین سرمایه گذاریست.

در خصوص سرمایه گذاری در ساخت و ساز مسکن بیشتر بدانید.

نحوه سرمایه گذاری در تعاونی مسکن

حداقل سرمایه گذاری شما 100 میلیون تومان می باشد.با به حد نصاب رسیدن میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید زمین کلنگی و هزینه ساخت،پروژه آغاز می گردد.حداقل سرمایه مورد نیاز یک پروژه ساختمانی در اسفند ماه 1401 در منطقه 11 تهران 12 میلیارد تومان جهت خرید یک زمین کلنگی و 4 میلیارد تومان هزینه ساخت می باشد.

هر سهامدار به میزان سهام خود در پروژه شریک است.پس از پایان پروژه که معمولا کمتر از یکسال می باشد. بنا به تجربه پروژه های گذشته بصورت تخمینی حداقل از سود سالانه 80% به اضافه تورم عمومی مسکن بهره مند می باشد.

شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس-1
شرکت-تعاونی-مسکن-اسپرلوس-1

در خصوص سرمایه گذاری در مسکن بیشتر بدانید.

ضمانت های لازم جهت سرمایه گذاری امن شما

شما یک قرارداد معتبر محضری از شرکت دریافت خواهید نمود و به ازای اصل مبلغ سرمایه گذاری چک ضمانت دریافت می نمایید و چنانچه قبل از اتمام پروژه اصل مبلغ را مطالبه نمایید حداکثر 90 روز کاری بعد با سود توافقی مبلغ سرمایه گزاری به اضافه سود خود را دریافت خواهید نمود.شما میتوانید میزان رضایتمندی مشتریان ما را از نزدیک در جلسات تعاونی مسکن مشاهده فرمایید.با آنها در تماس باشید و از تجربیات آنها مطلع شوید.

تعاونی مسکن اسپرلوس آمادگی دارد به درخواست شما عزیزان ،هر نوع تضمینی که مد نظر شما سروران گرامی می باشد را تقدیم نماید.زیرا ما از روند کار تعاونی و تضمین اصل سرمایه و سود شما اطلاع و اطمینان کامل داریم.تمام تلاش ما برای آن است یک روند برد ،برد را محقق نماییم.تامین مالی پروژه های شرکت ساختمانی اسپرلوس و کسب سود برای سهامداران تعاونی مسکن اولویت اول ماست.خدا را شاکریم که خدمتگزار شما همراهان گرامی هستیم.

در خصوص تعاونی ها بیشتر بدانید.

نوشته بعدی
نکات کلیدی سرمایه گذاری در ساخت و ساز ساختمان

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست