1. خانه
 2. دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
 3. آموزش اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه چهارم

آموزش اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه چهارم

اصول-فروش-کلنگی-و-مشارکت-در-ساخت-جلسه-چهارم

لینک ویدئو آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه چهارم در سایت آپارات>>>>>

ما در آموزش اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه چهارم نگاهی به نکاتی داریم که پیرامون جهت ملک کلنگی است. پیرامون نکات کاربردی و ارزشمندی صحبت می کنیم که تمام مشاوران املاک با آن سر و کار دارند. سر فصل های دوره ده جلسه ای آموزش اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت را در ذیل این متن بیان نموده ایم. ما امیدواریم از این دوره آموزشی که به رایگان توسط دکتر میثم مداح مدیر دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس در اختیار شما قرار گرفته است. بهره مند شوید و در راستای بالا بردن سطح دانش و کسب روزی حلال استفاده نمایید. هدف ما در دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس ارتقای سطح دانش عمومی مشاوران املاک است. اگر علاقه مند به استخدام و آموزش رایگان هستید، با ما تماس بگیرید.

جلسه چهارم دوره آموزشی اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت

دپارتمان املاک اسپرلوس دکتر میثم مداح

جهت ملک کلنگی

ملک های شمالی و جنوبی و شرقی و غربی را توضیح دادیم . در ملک های شمالی حیاط در جلوی ساختمان و در ملک های جنوبی حیاط در پشت ساختمان قرار دارد . در ملک های شرقی حیاط در سمت راست و در ملک های غربی حیاط در سمت چپ قرار دارد .

یکی از آیتم هایی که قطعا در فروش ملک اثر دارد و سازنده به آن فکر می کند آیتم نور واحد آپارتمان است . همان طور که می دانید آفتاب از شرق طلوع و در غرب غروب می کند .

پس واحد های شرقی و غربی که نور گیرند بهترین نور را دارند . البته باز بستگی به مواردی دارد . در شرایط عادی و روتین این واحد ها نور خوبی دارند . ملک های جنوبی هم از روبرو و پشت ساختمان نور می گیرند اما ملک های شمالی فقط از جلوی ساختمان نور می گیرند و اگر قرار باشد از پشت ساختمان هم  نور بگیرند باید یک پاسیو تعبیه شود .

الزام پاسیو

موضوع پاسیو را الان می خواهیم ورود بکنیم و ببینیم اگر ملکی نیاز به پاسیو داشت برای سازنده در بحث مشارکت در ساخت و خرید ملک کلنگی چه ضرر و زیانی دارد و چه متراژی را از دست می دهد .

طبق الزامی که ما برای ساختمان سازی داریم تمام اتاق خواب ها و آشپزخانه باید پنجره و نور مستقیم داشته باشند. به طور قطع سازنده ها بیشتر تمایل به خرید و مشارکت در ساخت ملک های جنوبی و شرقی و غربی دارند . مگر ملک های شمالی که کوچک متراژ هستند که بتوان راه پله و آسانسور پشت ملک قرار بگیرد و آشپزخانه و اتاق خواب جلوی ساختمان قرار گیرد چون الزام بر نور مستقیم و پنجره دارند .

یکی از بهترین جهت های ملک علاوه بر ملک های جنوبی و غربی و شرقی ملک هایی هست که دو بر دارند . مثلا : جنوبی غربی ، این واحد ها می تواند بهترین نور را داشته باشند و دست طراح در طراحی ساختمان باز است . ملک های بسیار خوبی برای ساخت و ساز هستند که هم برای خرید و هم سازنده رغبت بیشتری دارند و از نظر قیمت هم بالاتر از ملک های شمالی معامله می شوند . این نکته باید حتما لحاظ شود که جهت آپارتمان به چه صورتی است . البته بعضی از متراژ ها به صورت خاص قرار می گیرند که مثللا در ملک های جنوبی هم مجبور به قرار دادن پاسیو می شویم .

سرفصل های دوره آموزش اصول فروش ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت

 1. میزان تراکم خانه کلنگی
 2. ضریب سطح اشغال خانه کلنگی
 3. قناسی زمین ملک کلنگی
 4. جهت ملک کلنگی
 5. بر ملک کلنگی و تعداد بر
 6. عقب نشینی ملک کلنگی
 7. ابعاد زمین کلنگی
 8. نکات حقوقی مهم در خرید خانه کلنگی
 9. شرایط عقد قرارداد مشارکت در ساخت
 10. انواع قرارداد مشارکت در ساخت
نوشته قبلی
آموزش اصول معامله کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه سوم
نوشته بعدی
آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه پنجم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست