1. خانه
 2. دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
 3. آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه ششم (عقب نشینی کلنگی)

آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه ششم (عقب نشینی کلنگی)

عقب-نشینی-ملک-کلنگی

لینک ویدئو آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه ششم در سایت آپارات>>>>>

ما در آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت جلسه ششم نگاهی به نکاتی داریم که پیرامون عقب نشینی ملک کلنگی و آموزش سایت تهران من است. پیرامون نکات کاربردی و ارزشمندی صحبت می کنیم که تمام مشاوران املاک با آن سر و کار دارند. سر فصل های دوره ده جلسه ای آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت را در ذیل این متن بیان نموده ایم. ما امیدواریم از این دوره آموزشی که به رایگان توسط دکتر میثم مداح مدیر دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس در اختیار شما قرار گرفته است. بهره مند شوید و در راستای بالا بردن سطح دانش و کسب روزی حلال استفاده نمایید. هدف ما در دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس ارتقای سطح دانش عمومی مشاوران املاک است. اگر علاقه مند به استخدام و آموزش رایگان هستید، با ما تماس بگیرید.

جلسه ششم دوره آموزشی اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت (عقب نشینی کلنگی)

دپارتمان املاک اسپرلوس

دکتر میثم مداح

1402/12/13

عقب نشینی ملک کلنگی و آموزش سایت تهران من

امروز در این جلسه می خواهیم در مورد عقب نشینی ملک کلنگی و آموزش سایت تهران من ویژه مدیران و مشاوران املاک جهت استخراج دیتاهایی که برای ملک کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت بتوانیم از تهران من در بیاورید .

اول وارد سایت تهران من به نشانی و آدرس  https://www.my.tehran.ir/ می شویم. اگر قبلا ثبت نام کرده اید با وارد کردن شماره همراه و کد که ارسال می کند می توانید وارد شوید .ولی اگر ثبت نام نکرده اید مشخصات خودد را وارد می کنید و ثبت نام را انجام می دهید.

پلاک های جدید شهرداری تهران به این شکل است :
آموزش-سایت-تهران-من
آموزش-سایت-تهران-من

اگر عکس یک پلاک ساختمان را داشته باشیم می توانیم در سایت تهران من اطلاعات آن ملک را بدست آوریم . سمت راست صفحه اصلی سایت تهران من وقتی کلیک کنید چند تا گزینه می آورد، روی سومین گزینه خدمات ملک و شهرسازی کلیک کنید . بعد از آن روی مشاهده اطلاعات شهرسازی کلیک می کنید و نقشه تهران باز می شود . در قسمت بالای صفحه باید شماره شناسایی ملک مورد نظر را وارد کنید.

پس از وارد کردن شماره شناسایی ملک جای دقیق ملک را برای ما روی نقشه مشخص می کند . پایین صفحه دو تا گزینه افزودن ملک و مشاهده اطلاعات شهر سازی برای ما مشخص می کند . گزینه مشاهده اطلاعات شهر سازی را انتخاب می کنیم. کل اطلاعات ملک با شماره شهرسازی وارد شده را برای ما نشان می دهد . اطلاعاتی از قبیل ( بافت فرسوده ، حریم مترو، ذخیره توسعه ، بافت پایدار ، تامین گسل ، معبر یا همان گذر ، بافت تاریخی ، کاربری دستور نقشه، حداقل ضریب سکونت ، درصد پوشش ، حداکثر میزان پیشروی ) همه این اطلاعات را برای ما نشان میدهد.

در کنار طرح تفضیلی اطلاعاتی از پهنه ملک برای ما می آورد . پایین این اطلاعات مساحت زمین را هم مشخص می کند . همه اتفاقاتی که برای ملک افتاده را به ما اطلاع میدهد .

اطلاعاتی دیگری از وضعیت پرونده ملک مانند ( کمیسیون ماده صد ، پروانه ساخت ، ابعاد پس از اصلاحی )  پس در تهران من یاد گرفتیم که هم لوکیشین ملک را روی نقشه ببینیم و هم یکسری اطلاعات مهم که در بالا ذکر شد را از آن استخراج کرد و از این اطلاعات می توانیم اطلاعات بیشتری بدست بیاوریم .

اصول فروش کلنگی :

اگر ما می خواهیم ملکی را برای خریدار ، خریداری کنیم و یا به سازنده پیشنهاد مشارکت در ساخت بدهیم ، قبل از گرفتن دستور نقشه خودمان یک دیتایی در بیاوریم و اینگونه می توانیم مشورت درستی بدهیم . یک مشاور حرفه ای باید بتواند این اطلاعات را خودش دربیاورد و خریدار را به درستی پرزنت کند . چون قرار است یک ملک 50 میلیاردی بفروشد پس باید بتواند با اطلاعات درست و خوب یک پرزنت عالی داشته باشد.

برای مثال ما پلاک ملکی را وارد می کنیم و اطلاعات آن را بررسی می کنیم. بر حسب کد شناسایی ملک وارد شده : گذر    26 m  <   عرض گذر 14

پهنه   M113  ( حداکثر تراکم  280%  ، حداکثر طبقات 5 طبقه ، سطح اشغال همکف 80% و همکف به بالا 50%  ، ضریب سکونت 70 درصد  )

حداقل ضریب سکونت   40%

درصد پوشش   100%

پیشروی    0

مساحت زمین   417.5  متر مربع   >  350 متر مربع

ابعاد پس از اصلاحی    402 متر مربع

در طرح تفضیلی که آموزش داده بودم اطلاعات پهنه M113 را می توان به راحتی پیدا کرد. پس از همین پهنه ملک می توان حداکثر تراکم ، حداکثر طبقات ، سطح اشغال ، ضریب سکونت ، عرض گذر را استخراج کرد .

وقتی در اطلاعات ابعاد پس از اصلاحی را 402 متر مربع در نظر بگیریم یعننی اینکه ملک مورد نظر باید به یک اندازه عقب نشینی داشته باشد . مقدار عقب نشینی ملک را از مساحت زمین منهای ابعاد پس از اصلاحی بدست آورد که در مورد ملک مورد نظر 15.5 می شود. (این مقدار عقب نشینی است.)

عقب نشینی ملک کلنگی :

 البته عقب نشینی ملک را از جای دیگری هم می توان فهمید ، اگر در کنار ملک موردنظر ملک نوسازی قرار داشته باشد از میزان عقب تر ساختن ملک نسبت به ملک ما ، متوجه می شویم که ملک کمی اصلاحی دارد و باید عقب نشینی کند . 15.5 متر قسمتی است که باید از ملک برود ، اما نباید نگران آن باشیم زیرا شهرداری برای اینکه این عقب نشینی را از ملک ما بگیرد و برای جبران آن تراکم را قبل از اصلاحی در نظر می گیرد.

یعنی مبنای محاسبه  2+60 ملک را همان مساحت 417.5 قرار می دهد . یعنی از بنای ملک ما چیزی کم نمیشود فقط حیاط ملک کمی کوچکتر می شود . براساس اطلاعات بالا ، همکف راتجاری و با سطح اشغال 80 درصد از زمین و طبقات بالا مسکونی و با سطح اشغال 50 درصد می سازیم . حالا این 80 درصد را چگونه محاسبه می کنیم ؟  مساحت ملک را در 80% ضرب می کنیم و مساحت زیر بنای تجاری همکف 334 متر مربع و مساخت زیر بنای طبقات مسکونی 208.75 متر مربع بدست می آید .

همه این دیتاها رااز سایت تهران من می توانیم استخراج کنیم . اگر دستور نقشه را هم تهیه کنیم همین اطلاعات را به ما می دهد . در صورت دریافت این اطلاعات اگر بخواهیم ملک کلنگی را بفروشیم و یا مشارکت در ساخت به سازنده دهیم می توانیم با اطلاعات کامل صحبت کنیم .

شما یک مشاور متخصصی هستید که کارتان را خوب بلدید و میتوانید سازنده و یا خریدار را یک پرزنت خوب انجام دهید و توجیه اقتصادی را برای آنها به درستی عنوان کنید.

سوال :

دکتر مداح تجمیع به چه صورتی محاسبه می شود ؟ در منطقه ما تجمیع یک طبقه تشویقی دارد. یعنی اگر به ملک مورد نظر 4 طبقه اجازه ساخت می دادند در صورت تجمیع 5 طبقه اجازه ساخت می دهند. امیدوارم که از این مبحث هم لذت برده باشید . جلسه بعدی می خواهیم در مورد ابعاد زمین کلنگی و سند تک برگ صحبت کنیم و اطلاعات خیلی خوبی می خواهیم در اختیار شما قرار دهیم.

سرفصل های دوره آموزش اصول فروش کلنگی و قرارداد مشارکت در ساخت

 1. میزان تراکم خانه کلنگی
 2. ضریب سطح اشغال خانه کلنگی
 3. قناسی زمین ملک کلنگی
 4. جهت ملک کلنگی
 5. بر ملک کلنگی و تعداد بر
 6. عقب نشینی ملک کلنگی
 7. ابعاد زمین کلنگی
 8. نکات حقوقی مهم در خرید خانه کلنگی
 9. شرایط عقد قرارداد مشارکت در ساخت
 10. انواع قرارداد مشارکت در ساخت
نوشته قبلی
ویژه برنامه رادیو اقتصاد با حضور دکتر میثم مداح کارآفرین نمونه صنعت ساختمان
نوشته بعدی
راهنمای جامع برای استفاده از گرانول پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست