1. خانه
 2. دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
 3. آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت سوم (انواع مذاکره در املاک)

آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت سوم (انواع مذاکره در املاک)

اصول-و-فنون-مذاکره-در-املاک-قسمت-سوم

لینک ویدئو آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت سوم (انواع مذاکره در املاک) در سایت آپارات>>>>>

ما در آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت سوم نگاهی به انواع مذاکرات مشاوران املاک می کنیم. پیرامون مدل های مذاکره و بهترین انواع مذاکره صحبت می کنیم که تمام مشاوران املاک با آن سر و کار دارند. در این دوره هفده جلسه اصول و فنون مذاکره در املاک را بیان می کنیم. ما امیدواریم از این دوره آموزشی که به رایگان توسط دکتر میثم مداح مدیر دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس در اختیار شما قرار گرفته است. بهره مند شوید و در راستای بالا بردن سطح دانش و کسب روزی حلال استفاده نمایید. هدف ما در دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس ارتقای سطح دانش عمومی مشاوران املاک و بهره وری بیشتر مشاوران است.

آموزش انواع اصول مذاکرات مشاوران املاک

برای مذاکره کردن قانون هایی بگذارید و مغز خود را خلاص کنید. مثال : کمربند ایمنی ، ببندم یا نبندم ، هربار ۲ دقیقه فکر می کنید و در طی ۵۰ سال حدودا ۲۵ روز کامل می شود. ما نباید اینطور عمر و زمان ارزشمند خود را ضایع کنیم. در نتیجه یک قانون می گذارم برای خودم، همیشه می بندم و ذهنم را آزاد می کنم ، حالا ما هر روز می خواهیم مذاکره کنیم ، پس یک قانون می گذاریم ، اینطوری وقت و انرژی ما سیو شده و احتمال خطای ما هم کمتر می شود. بازه مذاکره فی مابین مذاکره صریح ( رسمی ، دارای گارد ، پشت میز اداری ) و مذاکره خودمانی ( ضمنی ، دوستانه ، بدون گارد مثلا سر میز شام و ناهار ) یک بازه است که باید سعی کنیم مذاکرات ما به سمت مذاکره خودمانی و بدون گارد پیش برود.

فشار روانی در آموزش اصول مذاکره در املاک

همیشه فشار روانی میز مذاکره را کم کنید به طور مثال ممکن است وجود یک فرد مانند بزرگ خانواده ( که او را آورده اند و مجبور هست چیزی بگوید و اظهار نظر کند. ) یا وکیل ( پول گرفته است باید یه چیزی بگوید. ) باعث افزایش فشار در مذاکره گردد. اما شما باید هوشمندانه مدیریت کنید و افرادی که تصمیم گیر نهایی نیستند را کنار بزنید و با طرفین اصلی معامله مذاکره کنید. این کار شما باعث می شود تا زودتر و بهتر به نتیجه برسید. به هیچ وجه وارد بحث و گفتگویی غیر از موضوع مذاکره نشوید.

لغات ممنوعه در مذاکرات مشاوران املاک

بعضی از لغات را هیچوقت نباید به کار ببریم ، اینها لغات ممنوعه هستند. مثلا واژه : مذاکره ، امتیاز ، برنده و بازنده.نصف دعوای مذاکره بر سر این است که چه شخصی اول اطلاعات بدهد.نباید هیچگاه واضح مطرح شود که داریم مذاکره می کنیم بطور مثال : شرایط فروش چیست؟ این ما را به حالت صریح می برد و ما باید حالت ضمنی را حفظ کنیم. بجاش بگیم پیشنهاد شما چیه؟

کیسینجر می گوید؛ در جنگ طرف ضعیف را بگیرید ، چون اگر طرف قوی را بگیرید ، جنگ زود تمام می شود. وقتی یک فرد برنده مذاکره کننده در جلسه ما می آید باید به آن فکر کنیم که بودن این فرد چه پیامی دارد و نه اینکه چه صحبت هایی می خواهد انجام دهد ، بطور مثال : پیام حضور کیسینجر این بود که در این جلسه یا توافق می شود و یا پس از این جلسه و عدم توافق ، جنگ است. یادتان باشد در مذاکرات گران ترین چیزی که دریافت می کنید ، هدیه ها یا لطف های رایگان هستند.

سرفصل های دوره آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک

 1.  نکات کاربردی و سرفصل های دوره
 2. مفهوم ارزش در مذاکرات مشاوران املاک
 3. انواع مذاکره در املاک
 4. ترفند ها و تکنیک های مذاکرات املاک
 5. چرا مذاکرات ما شکست می خورد؟
 6. تصمیم گیری ، تبادل اطلاعات ، با ذهنی و احساسی در مذاکرات املاک
 7. شخصیت شناسی در مذاکرات املاک
 8. مدل کتل و MBTI در مذاکرات املاک
 9. نظریه های صفاتی در مذاکرات املاک
 10. چالش های مذاکره در املاک
 11. جنسیت در مذاکرات املاک
 12. دروغگویی و زبان بدن مشاوران املاک
 13. استراتژی های مذاکرات مشاوران املاک
 14. مذاکره و فروش املاک
 15. متد های یادگیری مذاکرات املاک
 16. مبحث قدرت در مذاکرات و انواع قراردادها
 17. جمع بندی اصول مذاکره در املاک
, ,
نوشته قبلی
آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت دوم (مفهوم ارزش در مذاکره)
نوشته بعدی
آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت چهارم (ترفندها و تکنیک های مذاکره)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست