1. خانه
 2. دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس
 3. آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت دوازدهم (دروغگویی در مذاکره املاک)

آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت دوازدهم (دروغگویی در مذاکره املاک)

دروغگویی-در-مذاکره-املاک

لینک ویدئو آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت دوازدهم ( دروغگویی در مذاکره املاک ) در سایت آپارات >>>>>

ما در آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت دوازدهم دروغگویی در مذاکره املاک نگاهی به نکاتی داریم که پیرامون چالش ها در مذاکره املاک است. پیرامون نکات کاربردی و ارزشمندی صحبت می کنیم که تمام مشاوران املاک با آن سر و کار دارند. سر فصل های دوره هفده جلسه ای آموزش اصول مذاکره در املاک را در ذیل این متن بیان نموده ایم. ما امیدواریم از این دوره آموزشی که به رایگان توسط دکتر میثم مداح مدیر دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس در اختیار شما قرار گرفته است. بهره مند شوید و در راستای بالا بردن سطح دانش و کسب روزی حلال استفاده نمایید. هدف ما در دپارتمان مشاوران املاک اسپرلوس ارتقای سطح دانش عمومی مشاوران املاک است. اگر علاقه مند به استخدام و آموزش رایگان هستید، با ما تماس بگیرید.

دروغگویی در مذاکره املاک و زبان بدن

نشانه های دروغگویی : آقای پولکمن دانشمند این حوزه میگوید : یک آدم در 10 دقیقه 3 تا دروغ می گوید. دروغ ، اندازه دارد ، مثلا من میام سر کلاس میگم از دیدن همه شما خوشحالم ! اما آیا واقعا خوشحالم ؟! سوال خوبی که می توانید از خود بپرسید این است : طرف مذاکره چه انگیزه ای برای دروغ گفتن در مذاکره دارد؟ بطور مثال : شما سوال می کنید خودرو بی ام و جلوی درب برای من هست و من می گویم دوستان این به این کلاس ربطی ندارد! اما توقع دارم یه عده فکر کنند برای من است! این هم نوعی دروغ است.

آقای پولکمن در کتاب خود همه اینها را دروغ می بیند. وقتی در مذاکره به ما دروغ می گویند یعنی پدیده دروغگویی در مذاکره املاک صورت می پذیرد. نباید به هم بریزیم ، بلکه باید این را جزئی از مذاکره ببینیم و مذاکره را مدیریت کنیم.

دروغ در مذاکره املاک چیست؟

ما چیزی خلاف واقع بگوییم که برای ما منافع ایجاد کند و برای طرف مقابل ضرر ، این دروغ است. ما در دروغگویی داریم راجب یک بحث رفتاری صحبت می کنیم ، طرف مقابل ما در مذاکره وقتی می خواهد دروغ بگوید ، ذهنش درگیر است و احتمالا جمله خود ما را تکرار می کند. بطور مثال : می پرسیم خانه شما طبقه چندم است؟ می گوید : طبقه سوم این به احتمال خیلی زیاد دروغ نیست! اما اگر گفت خانه من طبقه سوم هست و با کمی مکث و تأخیر این پاسخ را شنیدید احتمالا دروغ می گوید و طبقه چهارم است. یا از قبل جملاتی منحصر به فرد آماده شده است و آن را بیان می کند یعنی در پاسخ سوال ما یک جواب آماده بیان می کند در این صورت هم احتمال دروغ وجود دارد.

فرار از سکوت دروغگو در مذاکره املاک

آدم هایی که دروغ می گویند به دنبال فیدبک گرفتن هستند. اگر شما در مقابل دروغ طرف مقابل سکوت کنید ، او قطعا برای اثبات حرفش صحبت خود را ادامه می دهد. بطور مثال : درآمد ماهیانه شما چقدر است؟ درآمد من فقط از املاک است و ماهیانه بیش از دویست میلیون تومان درآمد دارم. حالا اگر کسی که سوال را پرسیده سکوت کند ، قطعا من ادامه می دهم.

دروغگو معمولا یک دروغ می گوید ، فیدبک می گیرد و دروغ بعدی را می گوید و به همین ترتیب ادامه می دهد. بطور مثال : در بازجویی ها یک نور را بالای سر مجرم قرار می دهند باز جو صورت او را می بیند ، اما او به دلیل وجود نور روی چهره اش ، فیدبک باز جو را نمی بیند و اینجا چون نمی تواند فیدبک بگیرد ، دروغگویی کمتر اتفاق می افتد.

بطور مثال

در فضای مجازی هم چون فیدبک بصورت لایک و کامنت است ، یک دروغ می گوید ، لایک می خورد و بعد دروغ بعدی و به همین ترتیب ادامه می دهد مانند کسانی که رویا فروشی می کنند.

بطور مثال

ملک من یک مشکلی دارد و من در جلسه نشست حاضر شده ام ، مثلا ملک من ریشه دارد ، طرف مقابل هم نمی داند ، فروشنده سرشار از تنش است. ولی خریدار آرام است و می پرسد ملک شما مشکل خاصی که ندارد؟ فروشنده می گوید : خیر هیچ مشکلی ندارد. حالا اگر خریدار سکوت کند ، فروشنده به دنبال اثبات می رود و ممکن است یک برگه استعلام یا ادله دیگر بیاورد و اگر مجدد خریدار سکوت را ادامه دهد ، بیشتر توضیح می دهد تا فیدبک مثبت بگیرد.

فردی که فکت درست می گوید ، به دنبال اثبات و توضیح نیست! حالا گاهی سوال می شود که آیا ملک شما ریشه دارد؟ طرف مقابل می گوید ، واقعا خرید یک ملک ریشه دار اشتباه است. یک جمله درست بیان می کند و پشت آن می ایستد! نه جواب شما را داده است و نه حرف غلطی زده است! اما در ادامه جمله اش شاید در ذهنش آمده که واقعا خرید یک ملک ریشه دار اشتباه است و من این اشتباه را انجام داده ام!

در مذاکره یکی از هنر های ما بیان همین جملات کلی و غیر شخصی هستند. بطور مثال از شما سوال می شود ، آیا خرید این ملک را توصیه می کنید؟ شما پاسخ می دهید ، همه تحلیل های ملکی می گوید ، الان بهترین زمان برای خرید ملک است.

تاتالوژیک بودن مذاکره در املاک

جمله ای که طرف مقابل نمی تواند با آن مخالفت کند. (تاتالوژیک) بودن مذاکره یک مذاکره کننده خوب باید بیشتر تاتالوژیک صحبت کند و از فضای جنریک فاصله بگیرد یعنی حرفهایی بزند که با آن کمتر بتوانند مخالفت کنند و روبرویی احساس نکند این حرفهای رو هوایی است. جنریک یعنی مذاکره تاتالوژیکی که آدم ها سابقه ذهنی از آن نداشته باشند و احساس نکنند حرفهای رو هوایی گفته می شود.

خریدن زمان در مذاکرات املاک

در مذاکرات حرفه ای از تکنیک های زمان خریدن استفاده نمایید. بطور مثال خریدار از شما می پرسد ، بزرگترین مزیت خرید این خانه از نظر شما چیست؟ شما وقتی تا به حال به آن فکر نکردید و پاسخی ندارید ، برای آنکه زمان بخرید ، می توانید بگویید ؛ شما چه فکر می کنید یا به نظر خودتان چیه؟ حالا حداقل چند دقیقه فرصت فکر کردن دارید. زمان خریدن می تواند یک هنر باشد و دید منفی نداشته باشید، ما باید در حرفه خودمان باید تاتالوژیک های خودمان را از قبل چیده باشیم و در همه مذاکرات استفاده نماییم.

بطور مثال یکی از آنها می تواند ، اهمیت باشد ، بطور مثال بیان می کنیم ، نکته مهمی که وجود دارد این است که در حال حاضر بهترین فرصت برای خرید خانه است و شما می توانید از این رکود بازار استفاده نمایید و خانه را به قیمت مناسب و با شرایط پرداخت ایده آل خریداری نمایید.

نکته مهم

توانایی تشخیص ذاتی دروغ در انسها ضعیف است.به ندرت کسانی یافت می شوند که دقت آنها بیش از 60% باشد.بعضی گروه ها حتی از 50% شانس کمتری دارند. (باز جو ها و کارشناسان گمرک)

زبان بدن دروغ در مذاکرات املاک

 1. زبانش
 2. چشمهایش (تعجب گونه ، نفرت گونه ، ناراحتی ، خشم و ترس)
 3. انگشتانش
 4. علائم چهره ، مستقل از نژاد است و عزیزی است. (نابیناهای مادرزاد و کودکان) احساسات فیک منقارن نیستند.

سرفصل های دوره آموزش مذاکره در املاک

 1.  نکات کاربردی و سرفصل های دوره
 2. مفهوم ارزش در مذاکرات مشاوران املاک
 3. انواع مذاکره در املاک
 4. ترفند ها و تکنیک های مذاکرات املاک
 5. چرا مذاکرات ما شکست می خورد؟
 6. تصمیم گیری ، تبادل اطلاعات ، بایاس ذهنی و احساسی در مذاکرات املاک
 7. شخصیت شناسی در مذاکرات املاک 
 8. مدل کتل و MBTI در مذاکرات املاک
 9. نظریه های صفاتی در مذاکرات املاک
 10. چالش های مذاکره در املاک
 11. جنسیت در مذاکرات املاک
 12. دروغگویی و زبان بدن مشاوران املاک
 13. استراتژی های مذاکرات مشاوران املاک
 14. مذاکره و فروش املاک
 15. متد های یادگیری مذاکرات املاک
 16. مبحث قدرت در مذاکرات و انواع قراردادها
 17. جمع بندی اصول مذاکره در املاک
, , ,
نوشته قبلی
آموزش اصول و فنون مذاکره در املاک قسمت یازدهم ( جنسیت در مذاکره )
نوشته بعدی
آیین‌نامه نحوه اجرای احکام حدود، سلب حیات، قطع عضو، قصاص نفس و عضو و جرح، دیات، شلاق، تبعید، نفی بلد، اقامت اجباری و منع از اقامت در محل یا محل‌های معین

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست